Uluslararası Ödemeler Bankası’ndan (BIS) El Salvador Açıklaması

Uluslararası Ödemeler Bankası’ndan (BIS) El Salvador Açıklaması

Crypto Market
Haziran 11, 2021 tarafından nokanka
6
Üst düzey bir Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS) yetkilisi Cuma günü yaptığı açıklamada, El Salvador’un Bitcoin’in yasal bir para birimi yapma kararının, ödeme aracı olma testini geçmeyen spekülatif bir varlığa sahip “ilginç bir deney” olduğunu söyledi. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz. Bank for International Settlements’ın inovasyon merkezi

Üst düzey bir Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS) yetkilisi Cuma günü yaptığı açıklamada, El Salvador’un Bitcoin’in yasal bir para birimi yapma kararının, ödeme aracı olma testini geçmeyen spekülatif bir varlığa sahip “ilginç bir deney” olduğunu söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bank for International Settlements’ın inovasyon merkezi başkanı Benoit Coeure, “El Salvador, bu gerçekten ilginç bir deney” dedi. İngiltere merkez bankasının düzenleyici araştırma merkezinin açılışında Coeure şunları söyledi:

“BIS’de Bitcoin’in bir ödeme aracı olma testini geçtiğini görmediğimizi açıkça belirttik. Bitcoin spekülatif bir varlıktır ve bu şekilde düzenlenmelidir.”

Facebook Comments

Add a comment