Square, 5 milyon dolarlık yeni bir Bitcoin fonu oluşturdu

Square, 5 milyon dolarlık yeni bir Bitcoin fonu oluşturdu

Business
Haziran 9, 2021 tarafından nokanka
15
Twitter CEO’su Jack Dorsey’in yine CEO’luğunu yaptığı ödeme devi Square, yeni bir Bitcoin fonu kurdu. Şirket, 5 milyon dolarlık bu fon aracılığıyla dünya genelinde tarihsel olarak yetersiz kaynaklara sahip topluluklarda finansal eğitim ve Bitcoin erişimi üzerinde çalışan kuruluş ile bireylere destek verecek. Fondaki miktar, şirketin Bitcoin varlıklarından elde edilen faiz gelirlerinden oluşturuldu. Yeni Bitcoin fonu,

Twitter CEO’su Jack Dorsey’in yine CEO’luğunu yaptığı ödeme devi Square, yeni bir Bitcoin fonu kurdu.

Şirket, 5 milyon dolarlık bu fon aracılığıyla dünya genelinde tarihsel olarak yetersiz kaynaklara sahip topluluklarda finansal eğitim ve Bitcoin erişimi üzerinde çalışan kuruluş ile bireylere destek verecek. Fondaki miktar, şirketin Bitcoin varlıklarından elde edilen faiz gelirlerinden oluşturuldu.

Yeni Bitcoin fonu, Square’in finansal katılımı teşvik etmek ve azınlık topluluklar arasında kripto paralar ile diğer teknolojilere erişimi artırmak amacıyla başlatılan 100 milyon dolarlık yatırım girişimi kapsamında geliyor.

Square, konu hakkındaki basın bülteninde, Bitcoin’den şöyle söz etti:

“Bitcoin, kredi geçmişi olmayan ve bir banka hesabı açamayanlardan bankalara sınırlı erişimi olan yerlerde yaşayan insanlara ve tarihsel olarak ayrımcılığa maruz kalmış topluluklara fırsat eşitliği sağlamaya ve daha kapsayıcı bir gelecek inşa etmeye yardım edebilir.”

Square, Bitcoin fonu dahilinde ilk hibeyi, siyahileri Bitcoin konusunda eğitmek ve geleneksel finansal sistemlere alternatif olarak Bitcoin biriktirmeyi teşvik etmeyi amaçlayan Black Bitcoin Billionaire organizasyonuna verdi.

Şirket, öncesinde Siyahi Ekonomik Kalkınma fonuna 25 milyon dolar ve Renkli Girişimciler fonuna ise 10 milyon dolar ayırmıştı.

The post Square, 5 milyon dolarlık yeni bir Bitcoin fonu oluşturdu appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

Facebook Comments