Solana’nın önceki dip seviyelerine tekrar ulaşması hakkında tüccarların bilmesi gerekenler

Solana’nın önceki dip seviyelerine tekrar ulaşması hakkında tüccarların bilmesi gerekenler

Crypto Market
Eylül 14, 2021 tarafından nokanka
17
Makaleyi paylaşarak KoinKoine.Com’a destek ol. Sorumluluk Reddi:  Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır 9 Eylül’de yeni bir ATH elde ettikten sonra Solana’nın gidişatı, grafiklerde keskin bir U dönüşü yaptı. Yatırımcılar karlarını kilitledikçe, SOL’un değeri kilit salınım desteklerinin altına istikrarlı bir şekilde düştü. Daha yakından incelendiğinde, SOL’nin fiyatı belirli düşük seviyelere
Makaleyi paylaşarak KoinKoine.Com’a destek ol.

Sorumluluk Reddi:  Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır

9 Eylül’de yeni bir ATH elde ettikten sonra Solana’nın gidişatı, grafiklerde keskin bir U dönüşü yaptı. Yatırımcılar karlarını kilitledikçe, SOL’un değeri kilit salınım desteklerinin altına istikrarlı bir şekilde düştü. Daha yakından incelendiğinde, SOL’nin fiyatı belirli düşük seviyelere çekmekle tehdit eden bir indirim aşamasına girdiği gözlemlendi.

Yazının yazıldığı sırada SOL 164.9 dolardan işlem görüyordu ve CoinMarketCap’te yedinci sıradaydı.

Solana Saatlik Grafik

Kaynak: SOL/USD , TradingView

Grafik SOL’un Ağustos sonundan yeni bir ATH’ye hareketi, birkaç dürtüsel dalgayı içeren istikrarlı bir yükseliş eğilimi gösterdi. Doğal olarak, bir işaretleme aşamasında yaygın olan bu dönemde daha yüksek zirveler ve en yüksek düşüşler görüldü. Bununla birlikte, SOL yeni bir yüksek dip oluşturamayınca ve 151$ işaretini tekrar ziyaret ettiğinde bu eğilim tersine döndü.

Yazma sırasında, SOL pazarında bir düzeltme aşaması aktif görünüyordu ve ileride bazı yeni düşükler beklenebilir. Bu görünüm, SOL bazı küçük kazançlar elde ettikten sonra 151 doların altına düştüğünde teyit edilecektir. Böyle bir sonuç, SOL’nin 130,6 dolarlık destek seviyesine doğru düşüşünü görecektir. Söz konusu seviyeden, daha fazla kayıp mümkün olacaktır.

Aksine, SOL 164 dolardan geri dönerse, geçici bir zam şansı vardı. Bu, boğa bayrağı modelinden bir kopuşa yol açacak ve fiyatı 180 $ işaretine doğru itecektir.

Akıl Yürütme 

SOL’un saatlik RSI’si ATH’sinden geri döndüğünden beri çoğunlukla düşüş eğiliminde. Endeks orta hat ile alt bölge arasında salındı ​​– Düşüş trendinde olağan olan bir şey. Bu dönemde MACD de zayıf kaldı ve yarı çizgisinin altında kaldı. Histogramı, SOL’yi 151$-170$’dan iten yükseliş momentumunun, basın zamanında fışkırdığını gösterdi.

Ayrıca, Chaikin Money Flow’un gidişatı endişe vericiydi. Endeks 6 Eylül’den bu yana daha düşük zirveler oluşturdu – SOL piyasasından sermaye çekildiğinin bir işareti.

Sonuç 

Son birkaç hafta SOL için aşırı derecede yükselişe geçti. İyimser duyarlılık ve elverişli zincir üstü ölçümlerle desteklenen alt, ilk 10’a hızlı bir yükseliş kaydetti.

Bununla birlikte, böyle düzensiz bir yükselişten sonra bir ıslah aşamasının aktif hale geldiği görülüyordu. Bu aşamada bazı kazanımlar görmek olağandışı olmasa da, SOL’un önümüzdeki seanslarda önceki düşük seviyeleri tekrar ziyaret etmesi beklenebilir.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


# isim Hacim (24 saat) ülke kurulmuş Resmi internet sitesi

Facebook Comments

Add a comment