SEC, Valkyrie Bitcoin ETF Başvurusu Kararını Erteledi

SEC, Valkyrie Bitcoin ETF Başvurusu Kararını Erteledi

Crypto Market
Haziran 23, 2021 tarafından nokanka
13
ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Valkyrie Digital Assets’in Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) hakkındaki incelemesinin süresini uzattı. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz. Salı günü sunulan raporlamada SEC, 26 Haziran’da sona erecek olan karar sürecini 45 gün daha uzattığını söyledi. SEC, Valkyrie Bitcoin Fonu ile

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Valkyrie Digital Assets’in Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) hakkındaki incelemesinin süresini uzattı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Salı günü sunulan raporlamada SEC, 26 Haziran’da sona erecek olan karar sürecini 45 gün daha uzattığını söyledi. SEC, Valkyrie Bitcoin Fonu ile ilgili bir karar için gözden geçirilmiş tarih olarak 10 Ağustos’u belirledi. Buna göre karar bu tarihte açıklanacak.

Bu duyuru, SEC’in VanEck Bitcoin Trust hakkındaki kararını ikinci kez ertelemesinden bir hafta sonra geldi ve ilgili tarafların bir Bitcoin ETF’nin piyasa manipülasyonuna duyarlılığı hakkındaki soruları yanıtlamalarını istendi.
WisdomTree tarafından yapılan bir başvuru ise 2 Haziran’da ertelenmişti. Bu nedenle Valkyrie’nin başvurusundaki gecikme beklenmedik değildi.

Facebook Comments