SEC Başkanı Gensler: Stablecoin’ler Menkul Kıymet Olabilir

SEC Başkanı Gensler: Stablecoin’ler Menkul Kıymet Olabilir

Crypto Market
Eylül 14, 2021 tarafından nokanka
27
Şu sıralar Amerika Birleşik Devletleri’nde, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Gözetimi duruşması görülüyor. Bu duruşma kapsamında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler de soruları yanıtlıyor. Senatör Pat Toomey, Gensler’e bazı sorular sordu, bu sorular arasında Stablecoin’ler de vardı. SEC Başkanı, Stablecoin’ler ile ilgili Konuştu ABD Senatosu Bankacılık Komitesi tarafından görülen

Şu sıralar Amerika Birleşik Devletleri’nde, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Gözetimi duruşması görülüyor. Bu duruşma kapsamında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler de soruları yanıtlıyor. Senatör Pat Toomey, Gensler’e bazı sorular sordu, bu sorular arasında Stablecoin’ler de vardı.

SEC Başkanı, Stablecoin’ler ile ilgili Konuştu

ABD Senatosu Bankacılık Komitesi tarafından görülen duruşmada, SEC Başkanı Gary Gensler’in de görüşlerine başvuruldu. SEC’in patronu, emtia olan az sayıda kripto para birimi olduğunu, bunların çoğunun da menkul kıymetler olarak sınıflandırılabileceğini söyledi.   

sec baskani gensler stablecoinler menkul kiymet olabilir 2

Gensler’a, kripto endüstrisini çevreleyen düzenleyici netliğin neden az olduğu sorusu da soruldu. Gensler da burada yasaları değiştirmenin ABD Kongresi’ne bağlı olduğunun altını çizerek şöyle dedi:

“Bu Kongre yasaları değiştirebilir, ancak şu anda sahip olduğumuz yasalar çok geniş bir güvenlik tanımına sahip.”

Gensler, kripto endüstrisi konusunda olumsuz olmadığını da şu sözlerle açıkladı:

“Kripto hakkında olumsuz ya da minimalist değilim… Sadece, Kongre’nin ortaya koyduğu yatırımcı koruma rejimi içinde olmasının en iyisi olduğunu düşünüyorum”

Duruşmayı aşağıdan izleyebilirsiniz:

Facebook Comments

Add a comment