Popüler Müzisyen Timbaland, İlk NFT Koleksiyonunu Başlatacak

Popüler Müzisyen Timbaland, İlk NFT Koleksiyonunu Başlatacak

Crypto Market
Ekim 28, 2021 tarafından nokanka
34
Ünlü Müzisyen, yapımcı ve Beatclub kurucu ortağı Timbaland, sanat dünyasının ilk NFT’sini oluşturan ve onu 1.4 milyon dolara satan Jennifer ve Kevin McCoy ile iş birliği yaparak ilk NFT koleksiyonunu piyasaya sürüyor. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz. Timbaland, Monegraph NFT platformunu kullanarak, EP’si Opera Noir’den bir

Ünlü Müzisyen, yapımcı ve Beatclub kurucu ortağı Timbaland, sanat dünyasının ilk NFT’sini oluşturan ve onu 1.4 milyon dolara satan Jennifer ve Kevin McCoy ile iş birliği yaparak ilk NFT koleksiyonunu piyasaya sürüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Timbaland, Monegraph NFT platformunu kullanarak, EP’si Opera Noir’den bir dizi NFT oluşturdu.

Jennifer ve Kevin McCoy tarafından iş birliğiyle oluşturulan NFT sanat eserleri, 1970’lerin DJ ve stüdyo ekipmanlarından esinlenmiştir.

Timbaland basın temsilcisi, NFT Yapımcı Mix Serisi olarak adlandırılan Opera Noir EP’deki her şarkının 5 ila 8 farklı NFT’ye sahip olacağını söylüyor.

Her parçanın müzik öğelerine göre farklı şekilde yayınlanacak ve şarkı başına toplam yaklaşık 50-90 dijital koleksiyon olacak.

Opera Noir NFT’yi satın alacaklara ayrıca Timbaland ritimleriyle kendi tasarımlarını yaratmaları için çevrimiçi bir mix board da sağlayacak.

Opera Noir için ilk NFT’ler 2 Kasım’da açık artırmaya çıkacak. Timbaland ayrıca koleksiyonun bir kısmını hayranlarına ücretsiz olarak vereceğini söyledi.

Timbaland, NFT dünyasına ilk kez dahil olmuyor. Ağustos ayında, Timbaland ve diğer sanatçıların hazırlanmış ritimlerden müzik yaratmalarını sağlayan beat marketplace Beatclub, dijital borsa Upstream ve hayran katılım platformu Global Fan Exchange’e (GFX) güç veren bir FinTech şirketi olan Horizon Fintex ile ortaklık kurdu.

Timbaland konuyla ilgili şunları söyledi;

“Müzik NFT’leri artık işimizin bir parçası. Müzisyenlere kendilerini ifade etmeleri ve hayranlarla etkileşim kurmaları için yeni bir yol sunuyor. Sektörümüz için kritik olan, şu anda NFT’lerde yaptığımızla, akış gibi diğer formatlarda sahip olduğumuz medya hakları korumasını uygulama yeteneğidir. Monegraph’ın dijital hak kontrolleri ile artık müzik dünyasında NFT’lerin yayınlanmasını güvenli bir şekilde ölçeklendirmek için gereken entelektüel korumaya sahibiz.”

Kevin McCoy ise şöyle konuştu;

“R&B’nin kökenini kutlayan bu müziğe algoritmik olarak yönlendirilen görsellerle bu işin için olmaktan heyecan duyuyoruz. Müzik NFT koleksiyonunu tanıtmak için sanat ve teknoloji pratiğimize danışan Timbaland ile ortak olmak heyecan verici.”

Facebook Comments