Mastercard, CBDC İçin Ağını Hazırlamaya Başladı

Mastercard, CBDC İçin Ağını Hazırlamaya Başladı

Crypto Market
Ekim 28, 2021 tarafından nokanka
23
Mastercard CEO’su Michael Miebacj, şirketin üçüncü çeyrek kazanç çağrısı sırasında yaptığı açıklamada, şirketinin kripto yatırımlarını kolaylaştırma adına CBDC için ağını hazırlamaya odaklandığını dile getirdi. “Kripto hakkında konuşmadan bir kazanç çağrısı gerçekleştiremezdik. Gerçekten kriptoya yatırım yapan ve kripto satanlar için önemli hacimler görüyoruz. Kripto kullanan tüketicilerin işlerini kolaylaştırmak için oynayacağımız bir rol var” Son dakika gelişmelerden

Mastercard CEO’su Michael Miebacj, şirketin üçüncü çeyrek kazanç çağrısı sırasında yaptığı açıklamada, şirketinin kripto yatırımlarını kolaylaştırma adına CBDC için ağını hazırlamaya odaklandığını dile getirdi.

“Kripto hakkında konuşmadan bir kazanç çağrısı gerçekleştiremezdik.

Gerçekten kriptoya yatırım yapan ve kripto satanlar için önemli hacimler görüyoruz. Kripto kullanan tüketicilerin işlerini kolaylaştırmak için oynayacağımız bir rol var”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Mastercard, son olarak ABD’deki trader’ların, bankaların ve fintech’lerin kripto çözümlerini ve hizmetlerini benimsemesi ve sunmasını kolaylaştırmak adına Bakkt ile ortaklık kurdu.

Miebach, kriptoların bir ödeme aracı olarak kullanılması için en olası şansın, devlet tarafından piyasaya sürülen CBDC’ler aracılığıyla olacağını söyledi. Bu gerçekleştirdiği takdirde Mastercard, CBDC’yi işleyebilmek için ağını hazır hale getirecek.

“Sandbox’ımızın devreye girdiği yer burasıdır. Hükümetlerin ve özel bankaların bunun nasıl işleyeceğini anlamaları için güvenli bir alan sağlayabiliriz”

Facebook Comments