İspanya Merkez Bankası Kripto Para Hizmeti Sunan Şirketlerin Kaydını Almaya Başladı

İspanya Merkez Bankası Kripto Para Hizmeti Sunan Şirketlerin Kaydını Almaya Başladı

Business
Ekim 26, 2021 tarafından nokanka
23
İspanya’da bir kripto para borsası olarak faaliyet gösteren, bu varlıklar için saklama vb. hizmetler sunan kuruluşların merkez bankasına kayıt yaptırması gerekecek. Kayıt için başvuruda bulunan kripto para şirketlerinin ve finansal kuruluşların, suç gelirlerinin aklanması ve terörizm finansmanı ile mücadele kapsamında aldıkları önlemlere ilişkin bazı belgeler ve risk analiz raporu sunmaları gerekecek. Yapılan açıklamaya göre İspanya

İspanya’da bir kripto para borsası olarak faaliyet gösteren, bu varlıklar için saklama vb. hizmetler sunan kuruluşların merkez bankasına kayıt yaptırması gerekecek.

Kayıt için başvuruda bulunan kripto para şirketlerinin ve finansal kuruluşların, suç gelirlerinin aklanması ve terörizm finansmanı ile mücadele kapsamında aldıkları önlemlere ilişkin bazı belgeler ve risk analiz raporu sunmaları gerekecek.

Yapılan açıklamaya göre İspanya Merkez Bankası, yapılan başvuruları üç ay içerisinde değerlendirecek.

Kayıt yükümlülüğü; İspanya pazarında ve İspanya merkezli olacak şekilde kripto para hizmeti veren tüm gerçek ve tüzel kişileri bağlayacak. İspanya Merkez Bankasına halihazırda kayıt yaptırmış olan banka gibi kuruluşların kripto paralar için ayrıca başvuruda bulunması gerekecek.

İspanya Merkez Bankası Kripto Para Hizmeti Sunan Şirketlerin Kaydını Almaya Başladı isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Facebook Comments