Hindistan’da Kripto Para Vergisi İçin Özel Bir Çalışma Grubu Kuruldu -Inc42

Hindistan’da Kripto Para Vergisi İçin Özel Bir Çalışma Grubu Kuruldu -Inc42

Business
Eylül 23, 2021 tarafından nokanka
17
Hindistan’daki yerel haber kaynağına göre Maliye Bakanlığı, kripto para piyasasına getirilecek vergi rejiminin kapsamına ilişkin çalışmalar yapması için özel bir grup kurdu. Çalışma grubu, kripto para alım satımından elde edilen kazancın ne şekilde vergilendirilebileceği ile ilgili inceleme yapacak. İlk olarak Inc42 tarafından aktarılan habere göre Maliye Bakanlığına dört hafta içerisinde bir rapor sunulacak. Economic Times’ın haberine göre

Hindistan’daki yerel haber kaynağına göre Maliye Bakanlığı, kripto para piyasasına getirilecek vergi rejiminin kapsamına ilişkin çalışmalar yapması için özel bir grup kurdu.

  • Çalışma grubu, kripto para alım satımından elde edilen kazancın ne şekilde vergilendirilebileceği ile ilgili inceleme yapacak.

  • İlk olarak Inc42 tarafından aktarılan habere göre Maliye Bakanlığına dört hafta içerisinde bir rapor sunulacak.  • Chainalysis’in araştırmasına göre kripto paraları benimseme düzeyi bakımından dünyada ikinci sırada yer alan Hindistan’da, gayrimeşru verilere göre 15 milyondan fazla kripto yatırımcısı bulunuyor.

Görsel: Hindistan bayrağı (Ashwin Kumar/Flickr, lisanslıdır, görsel Koin Bülteni tarafından değiştirilmiştir)

Hindistan’da Kripto Para Vergisi İçin Özel Bir Çalışma Grubu Kuruldu -Inc42 isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Facebook Comments