Dijital Euro’dan önce Avrupa, Almanya’nın endişeli nakit kullanıcılarını kazanmalı

Dijital Euro’dan önce Avrupa, Almanya’nın endişeli nakit kullanıcılarını kazanmalı

Crypto Market
Ekim 28, 2021 tarafından nokanka
26
Makaleyi paylaşarak KoinKoine.Com’a destek ol. Finans sektörünü Dijital Euro’ya hazırlamak için araştırmalar sürüyor. Ancak bundan önce, merkez bankalarının halkla görüşmesi ve özel vatandaşların önerilen CBDC ‘ü nasıl gördüğünü anlaması gerekiyor. Deutsche Bundesbank – Federal Almanya Cumhuriyeti’nin merkez bankası – tam da bunu yaptı ve yakın zamanda bulgularını bildirdi. Hayır! Deutsche Bundesbank, ülkedeki özel hanelerin Dijital
Makaleyi paylaşarak KoinKoine.Com’a destek ol.

Finans sektörünü Dijital Euro’ya hazırlamak için araştırmalar sürüyor. Ancak bundan önce, merkez bankalarının halkla görüşmesi ve özel vatandaşların önerilen CBDC ‘ü nasıl gördüğünü anlaması gerekiyor.

Deutsche Bundesbank – Federal Almanya Cumhuriyeti’nin merkez bankası – tam da bunu yaptı ve yakın zamanda bulgularını bildirdi.

Hayır!

Deutsche Bundesbank, ülkedeki özel hanelerin Dijital Euro hakkında ne düşündüklerini değerlendiren bir anketin sonuçlarını yayınladı. Bununla birlikte, Almanca olarak “Dijital euro hakkındaki tartışmanın tüketicilere ulaşması yavaş” başlıklı resmi bir özet geldi.

Açık olmak gerekirse, çok az Alman hevesli. Merkez bankası ,

kaydetti

“Buna göre, sorgulananların yalnızca yüzde 13’ü dijital euro’nun getirilmesini destekledi. Konuyla ilgili önceden bilgisi olanların oranı yüzde 22’ydi.”

Buna rağmen, raporu daha fazla insanın Dijital Euro’dan haberdar olduğunu gözlemledi. Deutsche Bundesbank , özellikle proje hakkında daha fazla bilgi ile tutumların zaman içinde değişebileceği sonucuna vardı .

Mükemmel “Frank-furt” olmak

Peki ya lehte olanlar? Çoğu , Dijital Euro’nun özel ödeme işlemcilerini atlamalarına, gizliliklerini korumalarına, verilerini korumalarına ve kolay evrensel kullanımın keyfini çıkarmalarına izin vereceğine inanıyor. Rapor ,

ekledi

“Dijital euroyu destekleyenlerin %65’i onu nakde iyi bir alternatif olarak ve %63’ü özel ödeme araçlarına iyi bir alternatif olarak gördü… Destekçilerin yaklaşık %61’i ayrıca dijital bir euro, dijitalleşmiş bir toplumun parçasıdır.”

Bu arada, Dijital Euro’ya karşı olan katılımcıların çoğu, bunun nakit paranın kaldırılmasına yol açacağından korkuyor. Bunu çarpanlara ayırarak, rapor bulundu ,

“Bu, Eurosystem’in dijital euroyu nakde ek olarak sunma niyetini güçlendiriyor, uygulamaya koyma kararı alınırsa yerine değil.”

Son olarak, Deutsche Bundesbank , “başarılı bir giriş” için halkla daha iyi iletişimin gerekli olacağını önerdi.

Dolayısıyla soru şu: Almanlar sonunda bir CBDC’yi kabul edebilir mi? Rapor ,

ortaya koydu

“Tüm katılımcıların %40’ı gelecekte dijital bir euro kullanmayı hayal edebilirdi…”

Bir “Alman yiyen” proje

Haber telleri, Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) Dijital Euro projesinin Piyasa Danışma Grubunu oluşturmak için 30 iş uzmanını tamamladığının duyurulmasından sonra yanıp sönmeye başladı. Bu profesyoneller, olası bir CBDC oluşturulmasına hazırlanırken Eurosystem’i destekleyecek .

Bu notta, Avrupalılar Dijital Euro ve aynı konudaki hisleri hakkında daha fazla ankete yanıt vermeyi bekleyebilirler.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki analizin bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.


# isim Hacim (24 saat) ülke kurulmuş Resmi internet sitesi

Facebook Comments