Bitcoin İşlemlerini Durduran Tesla, Gelecekte Fikrini Değiştirebilir

Bitcoin İşlemlerini Durduran Tesla, Gelecekte Fikrini Değiştirebilir

Business
Ekim 26, 2021 tarafından nokanka
31
Tesla, pazartesi günkü SEC bildiriminde gelecekte yeniden kripto paralarla ödeme almaya başlayabileceğini açıkladı. Elektrikli araba üreticisi Tesla, bu yılın başında bitcoin (BTC) karşılığında araç satmaya başlayıp, madencilik sektörünün yol açtığı çevresel etkiler nedeniyle bu uygulamayı Mayıs 2021 tarihinde durdurmuştu. Şirket, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) sunduğu üçüncü çeyrek faaliyet raporunda, askıya alınan kripto para

Tesla, pazartesi günkü SEC bildiriminde gelecekte yeniden kripto paralarla ödeme almaya başlayabileceğini açıkladı.

Elektrikli araba üreticisi Tesla, bu yılın başında bitcoin (BTC) karşılığında araç satmaya başlayıp, madencilik sektörünün yol açtığı çevresel etkiler nedeniyle bu uygulamayı Mayıs 2021 tarihinde durdurmuştu.

Şirket, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) sunduğu üçüncü çeyrek faaliyet raporunda, askıya alınan kripto para işlemlerinin “gelecekte tekrar başlatılabileceğini” belirtti.

“Dijital varlıkların hem bir yatırım hem de nakite karşı likit bir alternatif olarak sunduğu uzun vadeli potansiyele inanıyoruz.”

Şubat 2021 tarihli açıklamasında 1.5 milyar dolarlık bitcoin aldığını duyuran Tesla, bunun %10’luk kısmını bitcoin’in likiditesini test etmek için satmıştı.

Pazartesi günkü açıklamaya göre şirketin rezervindeki bitcoinlerin 30 Eylül 2021 itibarıyla toplam değeri, 1.83 milyar dolar düzeyindeydi. Bitcointreasuries verilerine göre şirketin rezervinde 43.200 tane BTC bulunuyor.

Bitcoin İşlemlerini Durduran Tesla, Gelecekte Fikrini Değiştirebilir isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Facebook Comments