Binance, Türkiye’deki Çalışmaları İçin Bir Hukuk Müşaviri Arıyor

Binance, Türkiye’deki Çalışmaları İçin Bir Hukuk Müşaviri Arıyor

Business
Eylül 24, 2021 tarafından nokanka
18
Binance, şirketin Türkiye’deki hukuki ve yasal uyumluluk çalışmalarını yönetebilecek bir hukuk müşaviri arıyor. Binance’te orta-üst düzey yönetici olarak görev alacak müşavirin, şirket bünyesindeki ekiplere sözleşme incelemeleri ve daha farklı hukuki konular hakkında danışmanlık yapması isteniyor. İlgili kişi, Türkiye’deki yasal uyumluluk programının gelişiminden ve yönetiminden sorumlu olacak. Hukuk müşavirinin görev tanımlarından biri, “yasal problemleri tespit etmek ve

Binance, şirketin Türkiye’deki hukuki ve yasal uyumluluk çalışmalarını yönetebilecek bir hukuk müşaviri arıyor.

  • Binance’te orta-üst düzey yönetici olarak görev alacak müşavirin, şirket bünyesindeki ekiplere sözleşme incelemeleri ve daha farklı hukuki konular hakkında danışmanlık yapması isteniyor.

  • İlgili kişi, Türkiye’deki yasal uyumluluk programının gelişiminden ve yönetiminden sorumlu olacak.

  • Hukuk müşavirinin görev tanımlarından biri“yasal problemleri tespit etmek ve yerel ekiplere stratejik destek” vermek olacak.

  • Yerel düzeydeki çalışmalarını geçen yıl hızlandıran Binance, Eylül 2020’de Türkiye pazarında Binance TR platformuyla hizmet vermeye başladı.

  • İşe alınacak kişinin kripto para regülasyonları ve Mali Eylem Görev Gücünün (FATF) önerdiği standartlar dahil olmak üzere yerel ve global AML/CFT yasalarına hakim olması bekleniyor.

  • Düzenleyici kurumlar ile eskisinden daha “aktif” bir iletişim kurmaya başladıklarını açıklayan Binance CEO’su Changpeng Zhao, kurum içindeki yasal uyumluluk ekibini büyütmeye başladıklarını belirtmişti.

Binance, Türkiye’deki Çalışmaları İçin Bir Hukuk Müşaviri Arıyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Facebook Comments